Rozmrażanie ARENY. Przed nami duża inwestycja na obiekcie!

W dniu dzisiejszym odbywają się ostatnie zajęcia w sanockiej ARENIE w sezonie 2021/2022. Dzieje się tak rokrocznie tuż po zakończeniu sezonu hokejowego. Na obiekcie jednak nudy nie będzie. Przed nami bowiem duża inwestycja, której nie możemy nie zrealizować, gdyż skutkowałoby to niedopuszczeniem obiektu do rozgrywek PHL w przyszłym sezonie.

Przedmiotem planowanej inwestycji jest wymiana band lodowiska oraz zabudowy i wyposażenia boksów dla zawodników i sędziów na nowe, spełniające aktualne wymagania przepisów IIHF oraz PZHL.

Aby prace te rozpocząć, należy rozmrozić lód oraz osuszyć taflę, na co potrzeba ok. 30 dni. Inwestycja sama w sobie potrwa kolejnych 60 dni.

Początek lipca – miejmy nadzieję – stanie się tradycyjnie okresem przygotowania obiektu do ponownego zamrożenia, by na przełomie miesięcy wakacyjnych znów móc oddać zmodernizowany obiekt hokeistom, kibicom oraz mieszkańcom na ślizgawki.

Decyzja o rozmrożeniu lodu podjęta została w porozumieniu z Zarządem Klubu Hokejowego, a wszczęcie postępowania w temacie samej inwestycji, o której niezbędności wiadomo od lat kilku została podjęta w ostatnim możliwym momencie.

Prosimy o wstrzymanie i zdementowanie niepotrzebnych, dramatycznie brzmiących, nieprzychylnych i krzywdzących komentarzy w tym temacie, szczególnie osób blisko związanych z hokejem, bo robimy to właśnie dla tej dyscypliny!

Podobne wpisy