POLISH BIKE TOUR – WSCHÓD 1200

🚴‍♂️Rowerem z Gdańska do Sanoka po raz trzeci.

Miasto Sanok i stadion „Wierchy” na sanockim MOSiR stało się ulubionym miejscem dla organizatorów oraz kolarzy z całej Polski uczestniczących w cyklicznym maratonie kolarskim pod nazwą Polish Bike Tour.

Wyścig POLISH BIKE TOUR to cykl 4 wyścigów (PÓŁNOC, WSCHÓD, GÓRY, ZACHÓD). Ten aktualny „PBT Wschód”, ze startem w Gdańsku – przez Mazury – Białystok – Lublin – Przemyśl z metą na sanockich Wierchach wygrał Michał Jakubiec z czasem 64h21m, wyprzedzając o niespełna 8 godzin Jana Jagiełło i Jana Błaszaka, którzy razem wjechali na metę. Organizatorzy czekają na mecie na wszystkich uczestników przez kolejne 5 dni. Trasa liczy 1200 km, zawodnicy jadą dniem i nocą wg wytyczonej trasy, z kompasem i GPS-em w ręku oraz potworną mocą w nogach, płucach i sercu. W tym roku dodatkowym utrudnieniem były pojawiające się na trasie burze, ulewy i porywisty wiatr. Dla zobrazowania skali trudności trasy oraz poziomu uczestników – gdy w Sanoku finiszował zwycięzca, niektórzy zawodnicy znajdowali się jeszcze w okolicach Białej Podlaskiej.

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale też wszystkim odważnym kolarzom. Dla jednych jest to przygoda życia i próba charakteru, dla innych sposób na życie, spędzanie wolnego czasu oraz możliwość oglądania cudownych krajobrazów z całej Polski.

Tradycyjnie też, w pierwszą sobotę lipca nastąpi kolejny wyścig – „GÓRY”, ze startem na torze lodowym Błonie w Sanoku i metą w Żywcu. Odważnych śmiałków zachęcamy do zapisów i uczestnictwa w tym wyścigu. Tuż po starcie – w dniu 6 lipca – tradycyjnie nastąpi wyścig dla najmłodszych dzieci z Sanoka i okolic. Zachęcamy do śledzenia naszych stron i zapisów dzieci na to wydarzenie. Niebawem podamy informacje o zapisach. W ubiegłym roku najmłodszy uczestnik miał 3 latka.

W zał. kilka fotek z mety na stadionie „Wierchy” oraz kilka ujęć z trasy.

Podobne wpisy